Rasizm w Cumbrii - ciąg dalszy sprawy.

Drodzy Rodacy zamieszkujący teren Cumbrii.

13 maja 2013 r. serwis cumbria.pl zamieścił informację pt. "Rasizm w Cumbrii" link tutaj. W tej sprawie pisaliśmy już, że została powiadomiona Policja w Cumbrii oraz Konsul Generalny z Manchester. Chcieliśmy Wam przedstawić ciąg dalszy tej sprawy. Otóż udało nam się znaleźć wiele osób, które złożyły stosowne zeznania na komisariacie. Po czym sprawa trafiła do sądu. I tutaj zaczyna się najciekawszy moment tej sprawy. Dostaliśmy oficjalny list z Criminal Justice System (list zamieszczamy poniżej), w którym jest jasno stwierdzone, że sąd nie ma wystarczających dowodów aby skazać te osoby.

Wielka Brytania to kraj, który uchodzi za wzór tolerancji i poszanowania dla odmienności, pochodzenia, koloru skóry czy wyznania. Afiszuje się wielkimi aspiracjami i dążeniem do tego aby eliminować takie przypadku w zarodku. W Cumbrii sąd wykazał, że stworzona i podpisana ulotka nawołująca do nienawiści na tle narodowościowym jest niczym i najnormalniej można ten fakt potraktować właśnie w taki sposób. Polacy jako największa mniejszość narodowa zamieszkująca to hrabstwo została całkowicie zignorowana. Dla niewtajemniczonych sprawa dotyczyła m.in córki prezesa partii British National Party.

 

 

My Polacy nie będziemy zgadzać na takie traktowanie. Tworzymy tą społeczność. Jesteśmy jej częścią. Tutaj jest nasze centrum życia, nasze domy, rodziny. Szkoda tylko, że tak mały odsetek tutejszej Polonii jest zainteresowany takimi sprawami. Oczywiście powiadomiliśmy już Pana Konsula Generalnego z Manchester o tym rozstrzygnięciu. Póki co nie otrzymaliśmy żadnej informacji zwrotnej. Jednak gdy otrzymamy jakąkolwiek odpowiedź serwis cumbria.pl opublikuję taką informację. 

 Jeżeli chcielibyście wesprzeć nasze działania i pomóc aby tą sprawą zajął się polski rząd prosimy Was o wysyłanie listów mail w tej sprawie na adres Konsulatu w Manchester, ktróry znajdziecie na naszej stronie w dziale konsulaty RP. Poniżej publikujemy list, który otrzymaliśmy z Crminal Justice System:

 

001

Copyright © 2008-2017 Polacy w Cumbrii. Wszelkie prawa zastrzeżone.