SWF file not found. Please check the path.

Dyżur Konsularny w Newcastle

Kolejny dyżur konsularny odbędzie się w Newcastle upon Tyne w niedzielę 19 października 2014 r.

MIEJSCE DYŻURU:

Newcastle City Council
Civic Centre
Collingwood Room
Barras Bridge
Newcastle Upon Tyne
NE1 8QH

W tym dniu przyjmowane będą wnioski o wszystkie rodzaje paszportów – dla dzieci i dorosłych.


ZAPISY NA SPOTKANIE Z KONSULEM – DYŻUR KONSULARNY

Aby umówić się na spotkanie z konsulem w trakcie dyżuru konsularnego należy wysłać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W temacie e-maila prosimy o podanie nazwy miejscowości, do której chcecie się Państwo umówić na dyżur (Newcastle), a w treści e-maila następujących informacji:

1. Nazwisko i imię zgłaszającego.
2. Rodzaj załatwianej sprawy (np. paszport 5-letni dla małoletniego, paszport 10-letni dla osoby dorosłej, paszport tymczasowy dla dziecka do 1 roku życia urodzonego w Wielkiej Brytanii, które nie posiada numeru PESEL).
3. Dane osoby, dla której będzie składany wniosek w tym:
– nazwisko i imię,
– data urodzenia (RRRR-MM-DD),
– informacja o posiadanym paszporcie, paszporcie tymczasowym lub dowodzie osobistym i terminie ważności dokumentów,
– numer polskiego lub brytyjskiego aktu urodzenia,
– numer PESEL.

4. Informacja o szczególnych okolicznościach dot. wydania dokumentu paszportowego, np. zagubienie, zniszczenie lub kradzież ważnego paszportu lub dowodu osobistego, brak zgody jednego z rodziców na wydanie paszportu dla dziecka, brak odpisu polskiego aktu urodzenia dziecka w przypadku aplikowania o dokument dla małoletniego powyżej 1 roku życia, fakt bycia poszukiwanym/ą przez polskie organy ścigania itp.

5. Dane kontaktowe, w tym numer telefonu oraz adres zamieszkania (wraz z nazwą hrabstwa).

Osoby, które prześlą prawidłowe zgłoszenie i zostaną zapisane na dyżur otrzymają e-mail z potwierdzeniem spotkania wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi daty i godziny oraz dokumentów, które należy przynieść ze sobą na spotkanie.

W pierwszej kolejności będą zapisywane osoby zamieszkujące w Manchesterskim Okręgu Konsularnym. Osoby spoza okręgu zostaną zapisane tylko w przypadku dostępnych miejsc.

Jednocześnie informujemy, że liczba miejsc na spotkanie z konsulem jest ograniczona i o zapisie na spotkanie będzie decydować kolejność zgłoszeń. Tylko osoby, które otrzymają potwierdzenie z datą i godziną spotkania będą mogły załatwić swoją sprawę w trakcie dyżuru konsularnego.

 

Copyright © 2008-2017 Polacy w Cumbrii. Wszelkie prawa zastrzeżone.