SWF file not found. Please check the path.

Artykuły

Twin Peak Challenge

Od lewej: Grzegorz Grzeliński, Łukasz Chodera, Wojtek Kwiatkowski

6 czerwca odbył się Twin Peak Challenge organizowany przez British Heart Foundation, w którym wzięło udział trzech polaków mieszkających w Carlisle. Dotacje zebrane podczas tego wydarzenia zostaną wykorzystane na finansowanie badań nad nowymi metodami leczenia oraz

wsparcie dla osób zamieszkuących w UK i cierpiących na choroby układu krążenia.Według wcześniejszych ustaleń Twin Peak Challenge miał byc marszem o trasie w kształcie serca, natura jednak spłatała organizatorom i uczestnikom figla zmuszając ich do zmiany planów. Pogoda nie rozpieszczała nikogo- w dniu marszu temperatura wynosiła około 5 stopni Celsjusza, wiał silny wiatr, padał deszcz, grad, a na szczytach powyżej 800m n.p.m. zanotowano opady śniegu.

 

Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy zmienili nieco trasę marszu, skracając ją o podejścia na szczyty gór Skiddaw i Blencathra. W efekcie długośc trasy liczyła ok.23 kilometrów. Pomimo nieciekawej aury pogodowej w Twin Peak Challenge wystartowało 250 wolontariuszy przeróżnych narodowości, płci oraz kategorii wiekowych.

 

Nasi przedstawiciele w składzie: Grzegorz Grzeliński, Łukasz Chodera oraz Wojciech Kwiatkowski wyruszyli  z Carlisle do Keswick o 5:00 rano, następnie maszerowali przez 5 godzin i 25 minut. Efektem ich wysiłku było dotarcie na metę w pierwszej dziesiątce, czego gorąco gratulujemy!

 

Dzięki wspólnym staraniom wielu sponsorów, którym w imieniu Vistula Team serdecznie dziękujemy, Polonia z Cumbrii wspomogła British Heart Foundation o datek w wysokości £250.

 

 

Na zdjęciu: Wojtek Kwiatkowski i Łukasz Chodera 

 

Chłopaki mają farta

 

Na zdjęciu: Grzegorz Grzeliński i Wojtek Kwiatkowski

Copyright © 2008-2017 Polacy w Cumbrii. Wszelkie prawa zastrzeżone.