SWF file not found. Please check the path.

Artykuły

Rasizm w Cumbrii

Chciałem Was powiadomić w jaki sposób partia BNP podchodzi i traktuje Polaków zamieszkujących Cumbrie. Jak pewnie wiecie BNP jest partią narodowościowców czyli wszystko co nie angielskie jest im przeciwne. W ostatnich wyborach lokalnych w/w partia w Maryport rozpowszechniała bardzo nieprzyjemne ulotki, które godzą w nasze pochodzenie. Zostaliśmy porównani do małp, że pracujemy za grosze, że zabieramy domy obywatelom angielskim i wiele innych, które możecie zobaczyć w zamieszczonej poniżej ulotce przygotowanej przez tą partię.

Oczywiście jako przewodniczący stowarzyszenia Polaków w Cumbrii podjąłem już stosowne kroki. Powiadomiliśmy Policję, władze lokalne, media a także Konsulat Generalny w Manchester o zajęcie się tą sprawą. Jak doskonale wiecie Wielka Brytania jest krajem wielokulturowym i takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Wystosowaliśmy oficjalny protest do Policji. Jesteśmy zniesmaczeni tą sytuacją. Będziemy stać na straży naszego pochodzenia i nikt i nic nie może od tak obrażać. Nie będziemy tolerować takiego podejścia. Proszę przekazujcie tą informacje dalej i budujcie świadomość Polonii w Cumbrii o nastrojach jakie nas otaczają. Jeżeli ktoś z Was lub Waszych znajomych jest prześladowany, wyśmiewany na tle narodowości, religii, pochodzenia itp proszę o kontakt z nami. Będziemy działać i wspierać wszystkie przypadki braku tolerancji dla Polaków w Cumbrii.

 

Poniżej jako dowód beznadziejności tejże partii przedstawiam ulotkę jaką posługiwali się na ostatnich wyborach lokalnych:

 

BNP

 

Copyright © 2008-2017 Polacy w Cumbrii. Wszelkie prawa zastrzeżone.