Wycieczka służby liturgicznej z Carlisle

W Sobote 14 marca ministranci i ministranki z Carlisle udali się na wycieczko - pielgrzymkę z księdzem Andrzejem. Pierwszym miejscem postoju było Sweetheart Abbey - ruiny opactwa Cystersów z 1273 roku.

Drugim postojem było Cairnholy - ceremonialne miejsce i pozostałości grobowców z epoki Neolitu, datowane na 4000 - 6000 lat stare. Następnie udaliśmy się na miejsce docelowe, a mianowicie Isle of Whithorn. Jest to kolebka chrześcijaństwa w Szkocji. Tam właśnie przybył pierwszy misjonarz św. Ninian pod koniec 4 wieku n.e. Od wczesnych wieków miejsce to stało się celem pielgrzymkowym. My również idąc do groty w której św. Ninian przebywał i medytował, odbyliśmy Drogę Krzyżową. Na miejscu pozostawiliśmy duży krzyż z imionami uczestników pielgrzymki i na kamieniach według tamtejszego zwyczaju wypisaliśmy nasze osobiste intencje. Jedną z intencji była prośba o Boże błogosławieństwo dla naszych rodaków w Cumbrii.


Jeśliby ktoś chciał odwiedzić to miejsce to pod poniższym adresem jest lokalizacja dokładna, aczkolwiek jest ona dość dobrze oznakowana.

http://www.streetmap.co.uk/map.srf?x=242145&y=535990&z=3&sv=242145,535990&st=OSGrid&lu=N&tl=Location%20of%20St%20Ninian's%20Cave&ar=y&bi=~&mapp=map.srf&searchp=ids.srf


Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji i opiekunom za pomoc w opiece nad dziećmi. Poniżej galeryjka fotek z tej wyprawy:

 

http://www.polishcumbria.co.uk/fotki/piel1

Copyright © 2008-2017 Polacy w Cumbrii. Wszelkie prawa zastrzeżone.