SWF file not found. Please check the path.

Policjanci w Cumbrii szlifują język

Policjanci w Cumbrii uczą się jednego z najtrudniejszych języków na świecie, czyli polskiego – donosi portal cumberland – news.co.uk


Na kursie funkcjonariusze będą starali się wyjść poza standardowe frazy i będą się uczyć jak poprowadzić rozmowę po polsku. W kursie weźmie udział 11 funkcjonariuszy, którzy przez 10 tygodni będą poznawać tajniki języka polskiego. Program zajęć został przygotowany przez Multicultural Service, a pieniądze na jego realizację przeznaczyła Cumbria County Council.

 

                            

Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie to w przyszłym roku kolejni funkcjonariusze poznają język polski. – Uznaliśmy, że taka jest konieczność, aby policjanci umieli porozmawiać z przedstawicielami polskiej społeczności – mówi Julie Dodd, z północnej Cumbrii. Jestem przekonana, że to bardzo pomoże polskiej społeczności w tym rejonie – uważa Emilia Zbikowska, Polka mieszkająca w Penrith. Ściśle współpracuję z emigrantami, którzy przyjechali, aby tu mieszkać i pracować. Dla wielu z nich posługiwanie się językiem angielskim to spory problem - dodaje.Z powodu nieznajomości angielskiego załatwienie wielu spraw stawało się dla tych Polaków barierą nie do przeskoczenia. – Teraz, kiedy policjanci będą mówić po polsku, to się zmieni.

Copyright © 2008-2017 Polacy w Cumbrii. Wszelkie prawa zastrzeżone.