SWF file not found. Please check the path.

Podziękowanie dla księdza dziekana Mariana Jachyma

W minioną niedzielę, tj. 9 listopada 2008 r. na cotygodniowej Mszy św. w Carlisle, gościlismy księdza dziekana Mariana Jachyma. Była to wyjątkowa okazja by uczcić posługę kapłańską księdza Mariana. Jak zapewne wszyscy wiedzą ksiądz dziekan przez okres czterech lat przyjeżdzał z Lancaster do Carlisle i Penrith by służyć nam swoją osobą.

Nie tylko sprawował Najswiętszą Ofiarę, przygotowywał nasze dzieci do pierwszej komunii, sakramentu bierzmowania, ale był nam prawdziwym przyjacielem. Wszyscy pamiętamy i jestesmy bardzo wdzieczni za Jego dar wokalny, ktorego bylismy swiadkami i uczestnikami. I własnie dlatego nasz obecny ksiądz Andrzej Kołaczkowski odprawił w Jego intencji tę Mszę św. A wszyscy parafianie jako skromny wyraz wdzięczności ofiarowaliśmy, za Jego trud, drobne upominki. Na Mszy św. nie zabrakło piosenki w wykonaniu księdza Mariana. A z naszej strony specjalnie dla Niego zaśpiewał nasz parafialny chórek, któremu przygrywał nasz kolega Wojtek.

Na zakończenie następna niespodzianka, zaśpiewalismy ulubioną piosenkę księdza dziekana "Przeogromna ziemio"- oczywiscie z Jego pomocą. Po zakończonej Eucharystii, wszyscy parafianie, udali się na mały poczęstunek, zorganizowany na czesć księdza Jachyma. Główną atrakcją był specjalnie dla Niego przygotowany tort kawowy, który musiał sam pokroić. Dla wszystkich była przygotowana kawa, herbata i przepyszne polskie ciasta pieczone przez nasze koleżanki. Już za tydzień spotkamy się na cotygodniowej Mszy św. a potem bedzie okazja do pogaduszek w miłym towarzystwie przy kawce i ciasteczku. Serdecznie zapraszamy!!!!

 

 

 

Copyright © 2008-2017 Polacy w Cumbrii. Wszelkie prawa zastrzeżone.