Victim Support

Victim Support
Pracujemy na rzecz ofiar przestępstw

 

Victim Support oferuje

• Osoby z którymi można porozmawiać w zaufaniu, niezależnie od tego czy przestępstwo został zgłoszone na policję, czy nie.
• Informacje na temat procedur policyjnych i sądowych.
• Kontakty z innymi organizacjami w imieniu poszkodowanych osób.
• Informacje na temat kwestii związanych z odszkodowaniem oraz ubezpieczeniem.
• Kontakty z innymi źródłami pomocy.

Ludzie reagują w różny sposób na przestępstwa. Mimo, iż większość osób nie doznaje długofalowej krzywdy, zarówno dorośli jaki dzieci mogą zostać poważnie dotknięci. Jeżeli dotknęło Cię przestępstwo, możesz potrzebować praktycznych informacji oraz porad, lub po prostu kogoś z kim mógłbyś porozmawiać. Możemy Ci pomóc, niezależnie od tego czy zgłosiłeś się na policję, czy nie.

W jaki sposób pomagamy...


Pani C. zgłosiła się na policję ponieważ stała się ofiarą prześladowania na tle rasowym. Policja skontaktowała się z Victim Support, a my z kolei skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią mieszkaniową, miejscowymi strażnikami oraz innymi grupami. Prześladowanie było rezultatem rasistowkich komentarzy, wypowiadanych przez młodych ludzi, przed domem Pani C. Spółdzielnia mieszkaniowa nakazała swoim lokatorom przestać nękać rodzinę, natomiast  lokalni strażnicy obserwowali dom. Victim Support udzielił wsparcia Pani C. oraz jej rodzinie. W domu Pani C. została zainstalowana telewizja o zamkniętym obiegu CCTV, a policja bardzo poważnie potraktowała jej skargi. Pani C. podziękowała nam za nasze wsparcie. “W tym tygodniu nareszcie mogłam odsłonić wszystkie zasłony i czuję się jak nowo narodzona. Jeszcze raz dziękuję za okazaną mi pomoc. Ta pomoc pomogła mi odbudować moje życie – jestem Wam ogromnie wdzięczna.”

 

Pan H. stał się ofiarą włamania, podczas gdy był on w pracy ktoś włamał się do jego domu przez tylne okno i ukradł telewizor, odtwarzacz CD oraz wiele płyt kompaktowych. Victim Support pomógł Panu H. zainstalować bezpieczniejsze okna oraz zamki na drzwiach oraz złożyć podanie o odszkodowanie. Witness Support udzielił Panu H. wsparcia kiedy sprawa została skierowana do sądu. “Chciałbym podziękować za szybką reakcję oraz udzieloną pomoc. Dobrze wiedzieć, że istnieje organizacja jak Wasza, w której pracuje tak wiele życzliwych i zainteresowanych osób.”

Czym jest Victim Support?


•   Niezależną organizacją charytatywną, która pomaga ludziom radzić sobie z przestępstwem.
•   Oferujemy bezpłatne, poufne wsparcie oraz informacje. Może być to jedna wizyta lub pomoc długoterminowa.
•   Z radością witamy i angażujemy w naszej organizacji różne osoby.

Victim Support w sądzie


•  Jeżeli Twoja sprawa zostanie skierowana do sądu nasz Witness Service pomaga ofiarom, świadkom oraz ich rodzinom i przyjaciołom przed, w trakcie oraz po rozprawie.
•   Przeszkoleni ochotnicy, urzędujący we  wszystkich Sądach Koronnych oraz sądach pokoju, oferują wsparcie emocjonalne oraz praktyczne informacje.

Kontakt

 Cumbria Victim Support line

 0845 24 11 832

 Local Victim Support Offices

 01946 66207

 01228 512485

 01229 839989

 

Victim Support czeka na komentarze i sugestie na temat usług, które oferujemy ofiarom przestępstw.
 
Proszę skontaktować się ze swoim miejscowym oddziałem Victim Support lub Witness Service, aby uzyskać więcej informacji. Pracuję jako wolontariusz w Victim Support w Carlisle -jeżeli masz barierę językową, a chciałbyś się skontaktować ze mną napisz maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2008-2017 Polacy w Cumbrii. Wszelkie prawa zastrzeżone.